Kurumsal  Hakkımızda  İletişim

 

Grenke ile Operasyonel Kiralama

grenke.JPG

Bilindiği üzere, 2018 yılındaki Euro / TL değişimleri ürünlerimizin fiyatlarına olumsuz etkilerde bulundu. Bu nedenle, müşterilerimize finansman kolaylığı sağlamak açısından, yine bir Alman Firması olan Grenke Türkiye ile işbirliğine gittik. 

Hem ürünlerinizi sanki peşin öder gibi alacaksınız, hem de operasyonel kiralama olması nedeniyle, kiralama süresince her ay Grenke Firmasından size gönderilecek olan faturaları ödediğinizde vergiden düşebileceksiniz.

Kira süresinin bitiminde de dilerseniz sembolik bir değerle ürününüze sahip olacaksınız.

Hangi meblağlarda geçerli?

Bir sınırlama yok. Operasyonel kiralamada şirketimiz aracılığıyla yapacağınız alım 1.000€'dan düşük olmamalı. Üst limit yok. Kredi durumunuz uygun olduğu kadar yüksek bedelle bir makine alabilirsiniz.

Süreç nasıl Olacak?

Firmamızla iletişime geçerek, almak istediğiniz ürünü belirleyeceksiniz. Ürün bedeli netleştikten sonra firmamız Grenke firmasına başvurarak talebinizi iletecek. Grenke firmasının kredi değerlendirme firması size ulaşarak kredi durumunuzu öğrenecek. Bu süreç 48 saat sürecek. 48 saat içinde size dönüş yapılacak. Krediniz belirlendikten sonra satış işlemi gerçekleştirilecek. 

Nasıl ödeyeceğim?

Her ay sanki ev kirası ya da işyeri kirası öder gibi makinenizin kirasını ödeyeceksiniz. Bu belirlemiş olduğunuz vadenin sonuna kadar sürecek. Örneğin 36 ay vadeyle kiralama yapıyorsanız her ay başında o ayın kirasını ödeyeceksiniz. Tek istisnası ürünü ilk aldığınız gün, o ayın kalan süresine karşılık gelen bir kira ödemesi yapacaksınız. 

Ödemeleri kime yapacağım?

Tüm ödemelerinizi kira faturası karşılığında Grenke Kiralama Limited Şirketine yapacaksınız. Zumbul firmasına aldığınız ekipmanla ilgili bir ödeme yapmayacaksınız. 

Örnek Ödeme Tabloları

grenke yeni tablo.JPG

Alacağınız sistemin 10.000 TL olduğunu varsayalım. Diyelim ki 36 ay vadeyle almak istiyorsunuz. O zaman her ayın birinde 480 TL + (%18) KDV kiralama bedeli ödeyeceksiniz. 

Operasyonel Kiralama Avantajları 

  • Öncelikle ürünü sabit bedelli ödemelerle kiraladığınız için döviz kurlarından, fiyat değişikliklerinden etkilenmeyeceksiniz. Hesabınızı ona göre yapabileceksiniz. 
  • Her ay ödediğiniz kiralama bedelini doğrudan gider olarak gösterebileceksiniz. Böylece amortisman düşmek zorunda kalmayacaksınız. 
  • Yatırımınızı küçük ve sabit taksitlerle yaparak sermaye gücünüzü koruyabileceksiniz. 
  • Bankadaki mevcut kredi gücünüz etkilenmeyecek
  • Kiranız kiralama süresince sabit kalacak
  • Grenke Genel Kiralama sözleşmesiyle ileride makinelerinize ekleme yapabileceksiniz

Her kiralamada, işlem başına dosya ücreti 500TL + KDV alınmaktadır. 

Daha fazla bilgi için firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

0 312 235 4 235

0 532 422 57 49